02129660707

Sarımsak Çayı Nedir?

 

Angelina Jolie, Brad Pitt' in bebeğini dünyaya getirdikten sonra, üç hafta içinde tam 11 kilo vererek herkesi şaşırttı. İşte Angelina Jolie'nin formülü...

Bebeğini emzirdiğini söyleyen Jolie, basına küçük sırrını da açıkladı: Sarımsak çayı! Bebeğini en iyi şekilde besleyebilmek için yemekten kısmadığını söyleyen güzel yıldız, zayıflamak için Afrika gezisi sırasında yerlilerden öğrendiği bir yöntemi uyguluyor.

Bağırsakları çalıştırma özelliği olan çay, yağları yakmada da etkili. Sadece bu çayı içerek, emzirerek ve yoga yaparak üç hafta içinde 11 kilo verdiğini söyledi.

 

Sarımsak Çayı İçeriği

 

Çoban Çökerten

Yüksek tansiyon seviyesini normal değerlerde tutar. Cinsel güç artırıcıdır. Proteinler sayesinde vücudu güçlü ve dirençli hale getirir. Şeker rahatsızlıklarında tedavi edici özelliğe sahiptir. Kalp ve damar rahatsızlılarında etkili bir bitkidir.İdrar sökücü özelliği vardır.Böbrek rahatsızlığına ve taş düşürücü özelliği ile tedavi edici bir bitkidir. Erkeklerde sperm sayısı artırıcı ve sperm hareketliliği sağlamaktadır. Kadınlarda yumurtlama sorunlarını gidermede kullanılır.

 

Zencefil

Şifalı bir bitki türüdür. Baharat olarak kullanılır. Dünyanın birçok mutfağında genelde kök olarak kullanılır. Güney Çin'den gelen Zencefil, önce Hindistan'a; ardından Güneydoğu Asya'ya, Batı Afrika'ya ve Karayipler'e yayılmıştır. Zencefil bitkisinin şekilsiz, parçalar halinde bulunan soyulmuş ya da soyulmamış haldeki kurutulmuş kökleri ya da bunların öğütülmüş hali baharat olarak kullanılan kısımdır. Çöreklere katılır. Ayrıca zencefilden gazoz, şarap, turşu ve reçel yapımında da yararlanılır. Mide rahatsızlığına, baş dönmesine iyi gelir ve daha birçok alanda yararı vardır.

Zencefil kökünün bileşiminde önemli etken maddeler var. Taze zencefil etken madde bakımından daha zengin; % 80 su, % 2 protein, % 1 yağ, % 12 nişasta, kalsiyum, fosfor, demir, B ve C vitamini içeriyor. Kuru zencefilde su oranı % 10'dur.

 

Sarımsak

Sarımsağın, çiğ halde veya yağının, mikroorganizmalar üzerine antibiyotik etkiye sahip olduğu, antiviral, antifungal, antiprotozoon, antiparazitik ve antibakteriyal özellikleri üzerinde durulmaktadır. Bunun yanı sıra antiseptik işlevi, grip, nezle, ses kısıklığı, astım rahatsızlıklarına, bademcik, romatizma ve eklem enfeksiyonlarına, öksürük ve bronşite iyi geldiği ön plana çıkarılmaktadır. Terletici etkisi nedeniyle ateş düşürülmesine yardımcı olur.

 

Biberiye

Biberiye, derin temizlik sağlar ve antibakteriyel ürünlerden daha mikrop kırıcı özelliğe sahiptir. Çayı özellikle sindirim sistemine faydalıdır. Yağı ise cilt bakımında kuıllanılır.

 

Funda Yaprağı

İshal kesici ve idrar sökücüdür. Böbrekte meydana gelen kum ve taşların dökülmesine yardımcı olur. Emziren annelerde anne sütünü artırıcı etkiye sahiptir. Egzama ve çıban gibi derisel rahatsızlıklarda merhem olarak fayda göstermektedir. Sindirim sistemini çalıştırır. Karaciğer ve Safra kesesini temizleyici etkiye sahiptir. Gut hastalığına (damla hastalığı) iyi gelmektedir. Omurilik, sırt ve bel ağrılarına iyi gelmektedir.

 

Sinirli Ot

İshal ve iltihap giderici etkiye sahiptir. Göz iltihaplarında kullanılır. Balgam söktürücü ve kan temizleyici özelliğe sahiptir. Ağrı kesici, basur ve yara iyileştirici etkiye sahiptir. Bronşit, nefrit, faranjit türü rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Kalp ve damar sistemini güçlendirir. Gripten koruyucu etkiye sahiptir. Kolesterol düşürücü etkiye sahiptir. Böcek sokmalarına karşı etkilidir. (arı ve örümcek sokmalarında )

 

 


bank
Sipariş Bilgi Hattı
02129660707

Sorularınız mı var? Numaranızı bırakın sizi arayalım...Gizlilik şartlarını okudum kabul ediyorum.

Sarımsak Çayı Sarımsak Çayı Faydaları Kullanıcı Yorumları Sipariş